Altın Çağ

“Her dönem bir yok oluşla biter ve ardından yenisini yeni bir başlangıç oluşturur.” Altın Çağ ile ilgili, Hindu, Çin, Yunan ve Mısır medeniyetlerinde bulgulara rastlanılmaktadır. Her biri kendi yaşamları çerçevesinde değerlendirmelerini kuşaklara aktarmış bulunmaktadır. Altın Çağ bir bitiş, bir başlangıç olmuştur.

Altın Çağ Gizemlerle Dolu

Altın Çağ hakkında derlemelerini bir kitapta toplayan Ezgi Duran, kendi anlatımı çerçevesinde içimizde yer alan sorulara da cevaplar vermektedir. İslami kaynaklara dayanarak araştırmalarını derinleştiren Duran, nasıl tufan öncesi medeniyetlerin bugünkü düzeyden üstün olduklarını vurgulayan ayetlerini sentezlediyse, aynı ayetlerden tekrar o mükemmel düzeye ulaşılacağına ilişkin üstü örtülü anlatımlara da açıklık getirmektedir.

Altın Çağ

Altın Çağ

İçinde bulunduğumuz dönemin de bir Altın Çağ olduğu yönünde görüşleri, bu görüşlerin nedenlerini, geçmişin Altın Çağının başlangıcını ve ardından sonunu bizlere aktaran Ezgi Duran, meraklılarına bıkmayacak bir kitap armağan etmiş. Konusu itibari ile ilgi çeken bir kitap olan Altın Çağ, şimdiden gördüğü ilgi üzerine Top 100 listesinde yerini almış bulunuyor.

Sınır Ötesi Yayınları tarafından piyasada yerini alan kitap araştırma ve inceleme açısından oldukça doyurucu bilgilere sahip. İki yüz kırk sayfada gayet açık bir anlatımla okuyucunun beklediği cevapları sunuyor. Diğer yandan okuyucu kitabı bitirdiği anda gelecek günlerin bizlere neler sunacağı yönünde fikir üretebiliyor. Bu açıdan son dönemlerde çıkan ve bu konuya değinen ender kitaplardan biri Altın Çağ. Geçmişten bugüne Altın Çağ’ın izlerine kolayca ulaşabileceğiniz ve konu hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bu kitap tavsiye niteliğindedir.

 

2 Yorum

  1. hasan güneş diyor:

    Altın Çağ… Çok anlam içeren bir kitap.okuduğunuz da da anlamış olucaksınız aslında kitabın ne kadar kaliteli olduğunu da.Ben çok memnun kaldım.Herkese tavsiye ederim.

  2. ibrahim pişen diyor:

    geçmişten günümüze kadar gelen bildiğimiz bilmediğimiz bir çok konuyu içeriyor . Biraz daha dolayla ma yada güzel adlandırılarak anlatılmış güzel olmuş :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*