Büyülü Çemberi (Sihir Ateşi 2. Kitap)

Bilimkurgu romanlarından hoşlanan ancak kendi istediği tarzda kitapları bir türlü bulamayan kişiler, Cate Tiernan tarafından yazılmış olan Büyülü Çemberi isimli roman ile bu isteklerine de kavuşmuş olacaklar. Romanda iki ana karakter var, bunların isimleri Clio ve Thais. Bu iki karakter bir süre sonrasında artık kendilerinde var olan güçleri kullanmaya başlarlar. Onlar güçlerini kullanmaya başlarken diğer bir taraftan da cadılar meclisi de kendi içinde görüşmeler yaparak planlar kuruyorlar.

buyulu-cember

Büyülü Çember ile Büyülü Dünyaya Girin

Cadılar meclisinin yapmış olduğu bu görüşmelerde çok uzun zaman öncesinde yapmış oldukları ayin ve sonuçlarından dolayı yaşamış oldukları mutsuzluğu dile getiriyorlar. Bundan dolayı bazı cadılar yapılmış olan ayini tekrardan yaparak ayin ile kazanmış oldukları ölümsüzlüğü ortadan kaldırıp ölümlü olmayı isterken bazıları da var olan güçleri ile yetinmeyerek çok daha güçlü olmak isterler. Romanın başkahramanları olan ikizler ise bütün bunların dışında sırlar ve düşmanlar ile baş etmeye çalışırlar. Ancak bunlarla baş etmelerinin en büyük yolu ise birlikte hareket etmek ve olacak sorunları birbirlerine güvenerek aşmaya çalışmak.

Zorlu bir hayatta yaşanan zorlukları anlatan Büyülü Çemberi isimli yeni çıkanlar kategorisinde yer alan roman ile birlikte insanlar bir tarafta bambaşka bir dünya içerisinde yer alırken diğer bir taraftan da birilerine güvenmenin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamış olacaklar.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*