Çocuklar Kalıyor

Alice Munro tarafından kaleme alınan kitap özellikle toplum baskılarını ele alır. Topluma karşı mütevazı olan birçok kesimin dünyası aslında öyle değildir. Kitap farklı bir konuyu ele alması yönüyle dikkat çeker. Kibar birilerinin her zaman altında yatan aldatmacalara değinir. Kişi tuhaftır, yüreği farklıdır.

Çocuklar Kalıyor Yaşanmış öykülere Yer Verir

Kitabın yazarı Alice Munro özellikle değişik yapılı insanları ele alır. Taşra hayatında ağzı sıkı olmak önemlidir. Sırrı tutmayanların kaybedeceği bir ortam ve bu yaşamda edinilen tecrübeler anlatılır. Toplumun farklı yönlerini ele alması yönünden kitap beğeni kazanmıştır. Yalan ve yalan sonrası yaşanılan gelişmelerin hepsi gözler önüne serilir.

Çocuklar Kalıyor

Çocuklar Kalıyor

Çocuklar Kalıyor kişinin kendi dünyasına edeceği yorumları sıralar. Dünya aslında sizlerin gördüğünden farklıdır. Toplumda yalan atan kişinin yeri daha önemlidir. Kitap özgün anlatımı ve farklı konusu ile büyük beğeni kazanmıştır. Sizler kitabı okurken geçmişte zorda kalıp attığınız yalanlarınız aklınıza gelecektir. Sizleri kalıplardan kurtaracak ve hayata bakış açınızı değiştirecektir. Yaşam felsefeniz ve siz artık kitapla değişeceksiniz.

Özgün anlatımıyla Çocuklar kalıyor bir içe dönüşü size sunar. Olayların çizgisinde yaşanılan ve daha sonra mecbur kalınan olaylara yer verilir. Yalan ya da dürüstlük hangi boyutta olmalıdır. Yaşamın çizgileri düşünülürken kendinizi tartacağınız bir romanla karşılaşacaksınız. Kişi dünyasını aydınlatan ve kendilerinden bir pay edinmeye yönlendiren güzel bir romandır. Sizlere kendinizi anlamanızı sağlayacak ve bakış açılarınızı düzenlemenizi isteyecek kitabı zevkle okuyacaksınız.

 

2 Yorum

  1. aydın bahçi diyor:

    Yaşanmış hikayeler hep ilgimi çekmiştir bu kitapta da olduğu gibi ayrıca bir çok yerden ödül almış bir kitap daha ne istenilebilinir ki .

  2. şenol fenerli diyor:

    Yalan söyleme hakkında ve yalan söyledikten sonra neler olabileceğini anlatmaktadır. Bir kasaba gibi bir yerde sır tutmanın ne kadar önemli olduğunu ve tutamayanların aralarında bulundurtmamaları gibi konular yer alıyor. Değişik bir kitap tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*