Erken Kaybedenler

Erkek çocuklarının hayatını anlatan Erken Kaybedenler öyküsü farklı bir konuyu ele alması yönünden büyük ilgi almıştır. Erkek çocukların hayatlarının daha enerjik ve daha kavgaya yatkın hayatları onları çıkmaza sürüklediği anlatılır. Ailede baba çalışan anne ise ev hanımı olan muhafazakar bir tipin öyküsü ele alınır. Emrah Serbes değişik huykudur. Öfkesi ve inadı ile tam bir delikanlı çağındadır.

Erken Kaybedenler Çıkmaza Gidenlerin Hikâyesidir

Emrah, kıskançlığı ve gururlu olması sebebiyle değişik ruh hallerini kendinde barındırır. Erken Kaybedenler romanında mizahi bir dille mahalle çocukları anlatılır. Çocukların ilk dönemlerinde yaşadığı olaylar onları derinden etkiler. Ailesinden gördükleri tepkiler ve ilgilerle bir şekil alırlar.

Erken Kaybedenler

Erken Kaybedenler

Taşrada yaşayan çocukların hayat üzerine çıkardığı dersler sorgulanır. Yaşamlarında yer alan önemli durumlar onların geleceklerini belirler. Hayata erken atılanlar ya da kendilerini ilerletemeyenler ve yerlerinde sayanların öyküsüdür. Kısa bir hayat ve başarı ile başarısızlık arasında gidip gelmeler.

Çocuk dünyasından bir bakışı anlatır. Büyükleri gözlemlerken kendilerini birden büyüklerin olduğu dünyada bulurlar. Yaşamları değişir ve hayat yükü üzerlerine biner. Erken Kaybedenler hikâyesi toplumun gerçek durumunu gözler önüne seren iyi bir romadır. İlgi ile okunan romanın karakterleri de çok iyi seçilmiştir.

Konunun gerçek hayattan alınan sahnelerle dolu olması beğenisini artırmıştır. En çok okunanlar listesinde kitabı ilk sıralarda görebilirsiniz. Hayatı sorgulamak ve hayatın içinde kalmak isteyenlere güzel öğütler çıkartacak bir romandır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*