Hayalperestler

Anıları yazmak kimi yazarlara oldukça kolay bir işmiş gibi görülse de aslında ortaya kaliteli bir kitap çıkarmak tahmin edilenden de zordur. Çünkü öncelikli olarak bu anıları okurların neden okuması gerektiği ya da altında anlatılması gereken şeylerin neler olacağı gibi konuların ayrıntılı bir şekilde düşünülmesi gerekir. Aksi bir durumda ne kadar iyi ve okunası anılar olursa olsun fark etmez, okurlar bu kitaplara yeterli özeni göstermezler. Bunu bilen Patti Smith, ortaya çok farklı bir kitap çıkarmayı hedefledi.

Daha öncesinde yazmış olduğu eser ile okurların kalbinde taht kurmayı başarmış olan Patti Smith, var olan bu yüksek kaliteyi sonraki kitapta da korumak istedi. Ve bunun sonucunda da ortaya bilinenlerin çok daha üstünde bir kitap çıkarmış oldu.

Hayalperestler

Hayalperestler

 

Hayalperestler ile Bir Hayatın Gerçekleri

 Yazarın çocukluk yıllarına döndüğü kitabı Hayalperestler, daha öncesinde okurların yaşamadığı bir deneyimi gerçekleştirmek için yayınlanmış. Küçük bir kızın renkli, gerçeküstü imgelerle dolu dünyasını anlatan bu kitap ile birlikte insanlar da aslında bir nevi kendi çocukluklarına dönmeye başlayacaklar.

İnsanların büyük bir kısmının unuttuğu o mutlu ve huzurlu dönemleri tekrardan ortaya çıkartmayı başaran Hayalperestler, mantığın aslında her zaman insanların hayatlarını kolaylaştırmadığını da böylece öğrenmiş olacaklar. İndirimdeki kitaplar içerisinde yer alan bu eser ile birlikte insanlar çocukluğun ışıltılı ve düşüncesizliklerle ve mutlulukla dolu dünyasına da giriş yapmış olacak.

 

Yazar: Patti Smith

Kitap: Hayalperestler

ISBN: 9786056260452

Sayfa Sayısı: 92

Yayın Yılı: 2012

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*