Hobbit

Orta Dünya Üzerine yazılmış olan “Hobbit” isimli kitap okurlarını fantastik bir dünya ile karşılıyor. Bilbo Baggins ve başından geçen maceraların en ince ayrıntısına ele alındığı bu kitabı seveceksiniz. Bu Bilbo Baggins’in hayatı hiç beklenmedik bir anda değişiyor.Okurken merak duygunuz tavan yapacak ve başından sonuna kadar her satırına daha fazla tutunacaksınız. Olağanüstü olaylarla ve fantastik öğelerle zenginleştirilen bu kitapta 13 cüce yer alıyor.

Aslında cücelerden bile kısa boylu olan, yemeğe,içmeye ve eğlenmeye düşkün olan, mutlu ve kendi köylerinde maceralardan uzak bir yaşam sürdüren Hobbitler… Ta ki her şey büyücü Gandalf tarafından bu Cücelerin hayatı alt üst olasıya kadar devam ediyor. Bilbo Baggins’in hayatı da bu Gandalf tarafından hayatına giren on üç cüce sayesinde değişiyor. İngiliz Edebiyat Profesörü olan J. R. R Tolkien bu kitabını dünyaya 70 yıl gibi uzun süre önce bırakıyor. Böylelikle insanlar cücelerden de küçük canlılarla tanışmış oluyorlar.

Hobbit

Hobbit

Fantastik, Aksiyon ve Olağandışı Bir Macera… “Hobbit”

Orta Dünya’nın kaderini değiştirecek olan Tek Yüzük’ün bulunuşu, kadim cüceler kenti Erobor’un kurtuluşu, Ulu Ejder Smaug’un öldürülüşü ele alınıyor. Kitap aslında bu cüce yaratıklar içinden bir tanesinin Bilbo Baggins ile arasında geçen bir macerayı konu ediniyor. Bu cesur, sınır tanımayan Baggins, büyücü Gandalf ve on üç cüce ile cücelerin hazinesini kötü kalpli Ejderha Smaug’dan korumak adına amansız bir yolculuğa çıkıyor.

Baggins’in ilişki kurduğu cüce bu yolculuk sırasında fantastik maceralarının, Bagins ise cesaretinin ve kendine olan güveninin farkına varıyor. J. R. R Tolkien’in kaleminden çıkan bu kitap aslında çocuklar için oluşturulsa da zamanla 60’lı yaşlardaki yetişkinlerin bile tutkuyla okuduğu bir hale geliyor.

Yazar: J. R. R Tolkien

Kİtap: Hobbit

ISBN: 9789752733732

Sayfa Sayısı: 426

Yayın Yılı: 2007

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*