Kahve Molası

Kahve severlerin kahvesine eşlik edecek bir muazzam kitap daha okurlarıyla buluştu. Her satırında yazarın akıcı Türkçesi adeta konuşuyor.

Söz sanatlarından, mübalağalardan, edebi konuşmalardan, atasözlerinden yararlanarak adeta şiirsel bir akıcılıkta ele alınan bu roman soğuk kış aylarında bir fincan kahve ile okunası bir kitap…

Zaman zaman Osmanlı Türkçesiyle de okura sözler verilmeye çalışılıyor. İskender Pala edepli ve huzurlu bir yaşam sürmek için bazı öğütler de vermeden geçemiyor.

“Kahve Molası” nostalji havasını da yansıtarak okura değişik bir musiki havası yaşatıyor. Her sayfasında adeta tarih kokuyor ve tarihin erişilmeyen zor noktaları eserde dile getirilmeye çalışılıyor.

Kalbinizin derinliklerine işleyen bu eserde daha çok geçmişin ve geleceğin mukayese edildiği durumlarla karşı karşıya kalacaksınız. Halbuki olaylar daha farklı bir amaca yönelik olarak verilmeye çalışılıyor. Okudukça daha fazla bağlanacak ve bitirmek için can atacaksınız.

 Kahve Molası

Kahve Molası

Geçmişin Verdiği Huzurlu Dakikalar….”Kahve Molası”

Kahve içerken, otururken, tatildeyken, otobüste yolculuk yaparken kısacası her anınızda okuyabileceğiniz bu kitap geçmişe ait gerçekleri tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarıyor.

Her sayfasında daha fazla bağlanıp adeta tutsak kalacaksınız. İskender Pala eserinde kendi sıcaklığını ve sevgisini de kattığı için eser okurda adeta daha farklı bir tat bırakıyor. Yazarın diğer eserlerini   bilen okurlar bu eseriyle arasındaki farkları daha açık bir şekilde ortaya koyabiliyorlar.

Her eseriyle farklı bir çıkış yapan yazar “Kahve Molası” isimli bu eseriyle özgünlüğünü koruyor. Okurlarına da güneş gibi yansıyan bu sıcaklık samimilikle birleşince daha kuvvetli bir bağ oluşuyor.

Kahve tadında lezzetlerle tanışmak, geçmişe dair yolculuğa çıkmak, yolculuğunuzun belli yerlerinde mola vermek istiyorsanız bu kitap tam da bu isteklerinizi gerçekleştirme imkanı sağlıyor.

 

Yazar: İskender Pala

Kitap: Kahve Molası

ISBN: 9758950362

Sayfa Sayısı: 316

Yayın Yılı: 2013

 

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*