Kalanlar

Duygu yüklü eserleriyle okuyucuda muhteşem duyguların kabarmasını sağlaması, günümüzün en çok okunan modern dönem Türk Edebiyatı kadın yazarları arasında yer almasına neden oluyor. Özellikle 43 yıllık kısa hayatına sığdırdığı muhteşem eserleriyle okuyucuya duyguyu çok özel bir biçimde aktaran Tezer Özlü okuyucunun büyük bir ilgiyle takip ettiği yazarları arasında kendisine yer buluyor.

Kendisine has tarzıyla duygu yüklü kitaplar kaleme alan başarılı kadın yazar Tezer Özlü özellikle yaşamından da parçalar taşıyan muhteşem anlatımları ile okuyucunun bir solukta okuyacağı ve herkese okuduğu kitabı önereceği bir hissiyatı yaratıyor ki her okuyucu kitabı alırken oluşan beklentilerini kitabı okuduğunda fazlasıyla alabiliyor. Bu yüzden de günümüzde oldukça yoğun şekilde okunan ve tercih edilen popüler modern dönem Türk Edebiyatı kadın yazarları arasında kendisine yer buluyor.

kalanlar

kalanlar

Kalanlar Kitabıyla Yağmur Neden Hüzünlendirir Sorusuna Yanıt Bulun

Sitemizin kişisel anılar kategorisi altında kendisine yer bulan Kalanlar isimli kitap yağmuru ele alıyor. İnsan doğası duyguların ön plana çıkmasını sağlayacak tetikleyiciler veya olgular ile dolu. Bu olgulardan birisinin yağmur olduğunu düşünen başarılı yazar Tezer, bu eserinde yağmurun yağışını kendisine konu ediniyor.

Özellikle de sitemizin kişisel anılar kategorisinde en çok okunan kitaplardan birisi olan Kalanlar isimli kitapta yağmur yağdığında insanların neden hüzünlü bir ruh hali içerisinde olduğuna okuyucusuyla birlikte kafa yoruyor ve bu duruma cevap olarak yağmurun yağışının, hüzünlü ve ağlayan sevdikleri hatırlatması olduğunu gösteriyor.

Yazar: Tezer Özlü

Kitap Adı: Kalanlar

ISBN: 9789753633086

Sayfa Sayısı: 75

Yayın Yılı: 1995

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*