Kırmızı Pazartesi

Kolombiyalı ünlü yazar G. Garcia Marquezin yıllar önce büyük yankı uyandırarak 1981 senesinde kaleme aldığı müthiş romanı kırmızı pazartesi trajik bir namus cinayetinin öyküsünü konu alıyor. Başarılı yazarın 7. Romanı olan bu yapıtta geleneklerin insan toplumu üzerindeki azımsanmayacak baskısını ve namusu konu alıyor.

Kırmızı Pazartesi hem Kolombiya’da hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde yayımlanarak büyük beğeni toplayan oldukça güzel bir anlatıma sahip olan kitabımızdır. Usta yazar yıllar önce çocukluk döneminde yaşadığı kasabada işlenmiş cinayetin etkisinde büyüyor. İleri ki yaşlarında ise geçirdiği bu trajik öyküyü kaleme alarak okuyucuları ile paylaşıyor. Romana bir cinayetle başlayan okur daha sonraki sayfalarda okuyacağı nefes kesen bilgiler ile kitabı elinden bırakmak istemeyecek.

zBK982894LD304_250

Kırmızı Pazartesi İle Bir Cinayetten Daha Fazlasına Ulaşın!

Kitapta yalnızda bir cinayet ve perde arkasının incelenmesinin haricinde yaşanan bu durumda halkın kenetlenerek aynı düşünceye sahip olmasını da okuyacaksınız. Oldukça keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacak kitabımızın dili oldukça sade iken akıcı bir anlatıma da sahiptir.

Soluksuz okuyacağınız bu roman ile sürekli olarak dinamik ve enerjik kitap okumanın verdiği avantajları kullanacaksınız. Oldukça sürükleyici bir kitap olan kırmızı pazartesi yazıldığı döneme rağmen günümüzde halen sevilerek okunan kitaplar arasında yer almaya devam ediyor. betimlemesi ve tasvirlerinin kusursuz olduğu kitap sizi olayın bir kahramanı haline getirerek, romanı yaşamanızı sağlayacaktır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*