Kış Bahçesi

Anne ve kızları arasında yaşanan olaylar anlatılır. Bağları yüksekken birden farklı hayat hikâyeleri ile olaylar değişir. Kış Bahçesi etkileyici anlatımı ile herkesi etkilemiştir. Annenin hayatı ile kendi hayatın bazı noktada kesişir. Onun hayatını izlerken kendini de bulursun. İki zıt kardeşin hayatları ele alınır.

Kış Bahçesi Aileyi Anlatır

İki kız kardeşin huyları farklı ve yaşamları değişiktir. Büyük olan daha evcimen diğeri ise hayallerinin peşinde gitmiş bir çılgındır. Kış Bahçesi sadece annelerinin anlattığı masallarla kızları buluşturur. Anne kızlarına aşırı mesafelidir. Babaları ölmüştür ve babanın son istediği ise bir masaldır. Bu masal sonuna kadar anlatılmalıdır. Anne bir gün anlatacaktır.

Kış Bahçesi

Kış Bahçesi

Kristin Hannah tarafından ele alınan kitap diğer kitaplardan konusu ile ayrılır. Anneleri bu gez farklı ve yaşanmış bir öyküyü anlatacaktır. Geçmişte yaşadıkları ve gerçek aşkı kızlarına söyleyecektir. Kızlarını eskisi gibi yanına alır ve başlar masalı anlatmaya, kızlar aşırı etkilenir. Gerçek aile bağları oluşmaya başlar.

Kitabın yazarı Kristin Hannah etkileyici ve şiirsel anlatımı ile kitabın büyüsünü artırır. Dili akıcı ve kişileri bağlar. Konuda gerçek bir sevgi vardır. Aşkın gücünün yüksekliğini kızlarına vurgular. Kitap çok beğenilmiş ve beğenilenler listesinde yerini almıştır. Anlatım tarzı ile sizleri etkileyecek ve kitabı elinizden bırakamayacaksınız. Güzel ve değişik bir anlatımı vardır. Yazarı akıcı anlatımla herkesi etkilemiştir. Hikâye ise çok ilginçtir. Konusu diğer kitaplara nazaran özgün ve sürükleyicidir.

 

2 Yorum

  1. fatih hançerli diyor:

    Kış Bahçesi… İki kız kardeşin öyküsünü anlatıyor.Enteresan hikayeler var.Merakla okuyacağınız bir kitap.Mutlaka okumanıza tavsiye ediyorum.

  2. kübra kol diyor:

    Bir kız hep annesinin arkadaş gibi olmasını ister , öylede olmalı bence , Bütün zorluklara göğüs geren anne ve kızları var . Şiirsel anlatımıyla ve dolaylaması ile mükemmelize bir eser yaratılmış tebrikler :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*