Kürt Dosyası

1970’li yılların başları ile birlikte, özellikle 12 Mart askeri müdahalesi, sola ağır bir darbe indirmiştir. O zamanın sol anlayışı, ezilenleri temsil eden bir anlayış içerisindeydi. İndirilen bu darbe ile solun gücü de indirgendi, sol idam sehpalarındaydı ve kayıpları da ağırdı. O zamanları takip eden günlerde, ülkenin güney doğusunda bir grup palazlanmaya başladı. Önceleri doğu sorunu denildi, sonra Apo sorunu denildi, PKK sorunu denildi. Yıllar geçti ancak bir isim konulmadı. Bugüne kadar gelindi binlerce kayıp ile. Gelinen noktada sorunun adına Kürt sorunu denildi. Elinizde olan Kürt Dosyası adlı bu eser, bu sorun ile ilgili bir rehber niteliğindedir.

Kürt Dosyası İle Sorunun Temeline İnin

Milliyetçilik akımlarının sembol ismi Mehmet Gül tarafından hazırlanan ancak ne yazık ki tamamlaması nasip olmayan bu eser, soruna bir çözüm önerisi getiriyor. Yıllarca biriktirilen notlarla oluşturulan ve ciddi bir araştırmanın ürünü olan bu eser, Şeref Gül tarafından düzenlendi ve kaleme alındı.

Kürt Dosyası

Kürt Dosyası

Ciddi gerçekler ile örtülü olan Kürt Dosyası, birbirlerini anlamak isteyen insanların okuması gereken bir eserdir. Mehmet Gül her ne kadar, milliyetçi cephenin sembol bir ismi de olsa, meseleye son derece nesnel bir eda ile yaklaşmıştır.

Mehmet Gül’ün başladığı ancak tamamlaması nasip olmayan bu eseri, Şeref Gül tamamlamış ve piyasaya çıkarmıştır. Bugüne kadar yapılan çalışmaların üstünde bir çalışma olan bu eser, Kürt sorunu hakkında detaylı bilgiler içeriyor, yanında çözüm önerilerini de barındırıyor.

Yazar: Şeref Gül

Eser: Kürt Dosyası

ISBN: 9786054599950

Sayfa Sayısı: 319

Yayın Yılı: 2014

 

 
Etiketler:

1 Yorum

  1. zeliha demir diyor:

    Bu mesele hiç bi,tmez.Aslında mesele bitmez.bugün kürt sorunu yarın başka bir sorun.Cehaletin bitmediği,inançların birleşmediği,özkültürün unutulduğu bütün memleketlerde,sorunda bitmez,kapanda.Hep düştük bu tuzaklara herzamanda düşeceğiz.Çünkü haçlı soğuk savaş yapıyor ve bizde kaybediyoruz.Bilek gücü ile başaramadıklarını içimizde bizi birbirimize kırdırarak başarıyorlar.Sadece unutmamalıki Allah var,adaleti var.Bu memleket kendi özünden inancından ve RAB bından uzaklaştıkça bu tarz ve daha fazlasını yaşamaya mecburdur.Aslında sorun yok.Biz varız ve bizim kaybettiklerimiz var.İnanın bana bunlar daha başlangıç ve biz uyanmazsak kendi kendimizi yok edeceğiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*