Muhafız

Selman Kayabaşı tarafından kaleme alınan kitap olaylar zincirini aralamak için yazılmıştır. Elektronik mühendisi olan Semih Temiz, Sakarya’da intihar eder ve olay merak konusu olur. Temiz, Aselsan gizli projesinde çalışan bir mühendistir. Bu olayı çözmek için MİT Affan Bey’i iş başına çağırır.

Muhafız Cinayetin Nedeni Araştır

Affan Bey bu arada cinayeti çözmeye uğraşırken Turgut Özal’ın bir araya getirdiği ve Rumeli’de bağımsız olmak isteyen devletlerin olduğunu görür. Teşkilatı araştırırken birçok önemli isimleri de görür. Muhafız tarihi aydınlatan bir romandır.

Muhafız

Muhafız

Affan Bey iyice gizlerle dolu bir sır perdesinin içerisinde kendini bulur. Olay Satuk Buğra Han, Muhsin Yazıcıoğlu ve birçok önemli ismin geçtiği teşkilatla alakalıdır. Kerkük’te başlayıp İstanbul’a kadar uzanan bir sır perdesi aralanacaktır. Muhafız dönemi aydınlatıcı bir hikâye olduğu için beğeni kazanmıştır.

Selman Kayabaşı olayın kurgusunu çok iyi hazırlamış ve okuyucuyu birden romanın içine çekmeyi başarmış bir yazardır. Büyük beğeni kazanan kitap, en çok satanlar listesinde yerini almıştır. Akıcı anlatımı ve sade dili ile okuyucular tarafından çok beğenilmiştir. Kitap bir gizli olayı açığa çıkarmak için toplanan kişileri ortaya getirmek için kurulmuştur. Sırlar perdesi aralanması gereklidir. Başarılı bir kurgusu ile okuyucuları merak içinde bırakmış, anlatımı ile büyülemiştir. Sırlarla dolu dünyanın aydınlatılması ve tarihin perde arkası aralanmalıdır. Elinizden düşüremeyeceğiniz bu kitabı sizlere önermekteyiz. Gizli sırlar açığa çıkmalıdır.

 

2 Yorum

  1. sezgin küçük diyor:

    Enteresan ve güncel konular yer alıyor. Başarılı bir kitap. Böyle kitapların değeri bilinmesi gerekir. Mutlaka öneririm.

  2. ibrahim acıses diyor:

    Bir cinayetin olması ve o cinayetin bir bir sırların ortaya çıkması. Heyecanlı bir o kadar da korkutucu aslında. Tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*