Raygan

Yalnız kalan ve Orta Doğu’nun kolu kesikler ırkından birisi olarak kendini tanımlayan bir kadın, Evra. “Ben bir hırsızım!” diyerek romana başlangıcı yapan Evra, Raygan adlı kitabın ana karakterlerinden birisi olarak da yine bu romana girişi yapıyor.

İran, Şah İsmail’in yaşadığı topraklar, kendi ülkesi olduğu gibi bir yönden de masallar diyarı olarak tanınır ve bilinir. Evra’nın da kendi toprağı olan İran’da yaptığı bir adi suç nedeniyle kaçmak zorunda kalır. Ve kaçacağı en yakın ülke ise Türkiye’dir. Türkiye’ye, Türkiye’nin göbeği olan İstanbul’a, bir diğer adıyla şairler kentine gelir…

İsfahanlı ve güzel bir kadın olan Evra, buraya geldikten sonra ne yapacağını bilmez. Ancak İran’dan kaçmayı başarması, onu ilk başlarda mutlu eder. Dünyanın ölümlü olduğunu unutan, tamamen maddelerden yaratıldığı ve buna göre değer vermesiyle hayatına devam eden Timuçin, varlık bir genç erkektir.

Raygan, hayatı sorgulatan bir kitap

Raygan

Raygan

Evra ile Timuçin, hayatı sorgulayan, yaşadıkları yüzünden neden böyle olduğunu her defasında sormak isteyen iki bireydir. Yollar kesişir ve iki ayrı dünyanın insanı, birbirleriyle tehlikeli bir ortamda bulurlar.

Hiç kimsenin artık yalnız olmadığı gibi hiçbir şeyin de artık eskiye dönemeyeceği bir durumla karşı karşıyadırlar. Raygan kitabı, Mürsel Ferhat Sağlam adlı yazarın sade ve güzel bir dille yazdığı okunabilir bir romandır.

Yeni çıkanlar arasında görebileceğimiz bu kitapla beraber Mürsel Ferhat Sağlam yazarın dilini öğrenecek, hayal gücüne girerek bu kitapta yazılanları keyifle okuyacağız. Hayatı sorgulatan bu kitapla beraber güzel bir zaman geçirebilirsiniz.

ISBN: 9786055027346

Sayfa Sayısı: 170

Yayın Yılı: 2014

Yazar: Mürsel Ferhat Sağlam

Kitap: Raygan

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*