Ruhi Mücerret

Daha öncesinde yazmış olduğu romanlar ile özellikle son dönemlerde genç okurları kendine hayran bırakmış olan Murat Menteş, Ruhi Mücerret ile bu etkiyi sürdürmeyi devam ediyor. Yazarın roman denildiği zaman akla gelen bütün örnekleri geride bırakmayı başaran karakteri Ruhi Mücerret, aslında 100 yaşında bir savaş gazisidir. Normalde kendi halinde yaşayan biri olan kahramanımız, hiç umulmadık bir anda dünyanın tanıdığı kişiye dönüşmektedir.

Ruhi Mücerret

Ruhi Mücerret

Bunun nedeni ise Psikopat Cici ile yaşayacağı mücadeleler. Üstelik diğer bir taraftan da akıl hocası olan Mabet Filozofu Avni Vav’dan bir şeyler öğrenmeye çalışırken diğer bir taraftan da aralarında 70 yaş olmasına rağmen açılmak istediği Nazlı Hilal’in de peşini bırakmaya niyeti olmasa da kalbinde yer eden Serpil’i unutmayı başarmaya çalışır. Üstelik bu romanın içerisinde bu karakterlerden çok daha fazla sı var. Okuyacak olan kişiler ilk önce yalnızca Ruhi Mücerret’i okuyacağını zannederken 100 yaşında olan bir kişiden beklenmeyecek olayları okuyarak hiç olmadığı kadar eğlenceli zaman geçirmiş olabileceksiniz.

Ruhi Mücerret’in Dünyası

Murat Menteş’in en çok arananlar kategorisindeki romanı aslında tek düze hayatından sıkılmış olan insanlara deyim yerindeyse ilaç gibi gelecek. Birbirinden farklı hayatların tek bir karakter üzerinden anlatılmasını sağlayan bu roman sayesinde gençler artık kendi düşüncelerine uygun bir kitabı okuyacak ve okurken de daha öncesinde olmadığı kadar keyifli ve eğlenceli vakit geçirme olanağına da sahip olacak.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*