Şiirler

Her derdin, çaresizliğin, zorluğun, mücadelenin, pişmanlığın ısrarla değinildiği bu “Şiirler” okurlarını derinden etkiliyor. Etkisini her zerrenizde hissedecek ve oldukça hüzünlü bir tablo ile karşı karşıya kalacaksınız. Sizi kendi dünyasına sürükleyen ve duygusallığı ağır basan bu muazzam eserde zaman zaman kendinizi de bulabileceksiniz. Hayattan yorulanlara, Her koşulda yaşama sevincini kaybetmeyenlere, mücadeleci ruha sahip olanlara, çalışma hırsıyla azim gösterenlere, ve daha birçok kişiye hitap ediyor.

Erdem Bayazıt’ın yaşadığı şehrin ıztırabı, tükenmişlikleri, hayatının her dönemindeki zorlukları, yaşadığı düzenin monotonluğu, yaşadığı ortamın sıradan insanları, alışveriş yaptığı manav, kasap, okuduğu kitaplar, gezdiği mekanlar… gibi daha birçok hayat hikayeleri kitabında yer ediyor. Şehirden kasabaya kaçış, İslam’daki kurtuluşun güzelliği, madde kullanımından kaçışı, faziletsizliğin, inançsızlığın tepkileri, ayaklanmaların başlangıcı da Şiirlerin konusunu  oluşturuyor.

Şiirler

Şiirler

Erdem Bayazıt’ın Yaşamından Esinlenen Şiirler…

Kitapta Erdem Bayazıt’ın tüm eserlerini birarada bulacak ve şairin hayat hikayelerini de öğrenme fırsatı yakalayacaksınız. Kendi üslubunu, şiirlerine uygun dilini dört dörtlük kullanabilen bu usta sanatçı okurları tarafından da beğenilmeye devam ediyor. Her eserini eşsiz güzellikte hazırlayan sanatçı okurlarını mutlu etmek için çabalıyor.

Teknolojinin parçaladığı, barbar güçlerin yıktığı, Tanrıdan koparmaya çalıştığı… İnsanın ise manevi özgürlüğüne kavuşmak için çabaladığı Sebeb Ey… Aynı zamanda Risaleler, Gelecek Zaman Risalesi ismiyle yayınladığı eserleri bu yapıtında bir araya getirilerek okurlarına kolaylık sağlanıyor. Böylece okurlar şairin üç kitabını bir arada bulma fırsatı yakalıyorlar. İnsanı derinden etkileyip gerçeklerle yüzleştiren bu yapıt yaşamdan izler taşıyor…

Yazar: Erdem Bayazıt

Kitap: Şiirler

ISBN: 9753550200

Sayfa Sayısı: 208

Yayın Yılı: 2014 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*