Sofie’nin Dünyası

1991 yılında ilk kez yayınlanan Sofie’nin Dünyası kitabı Korece, Rusça, Arapça ve Japonca gibi diller başta olmak üzere kırkı aşkın dilde çevrilerek tüm dünya çapında yayınlanmış olan bir kitaptır. Yayınlandığı her ülkede okuyucular tarafından bir başyapıt olarak görülen bu kitap en çok satan kitaplar listesinde her dönem yer almayı başarmıştır.

İnsanların benzer özelliklerinin ve yüzeysel bilgilerinin geçerli sayıldığı günümüzde ciddi bir akımın başlamasına sebep olmuş olan bu kitap ilginç bir hikayeyi usta yazar Jostein Gaarder kaleminden çıkıyor. Kitapta yer alan Sofie adlı karakter 15. doğum gününü kutlamak üzereyken posta kutusunda gizemli bir kişi tarafından bırakılmış “Kimsin” adlı bir not ile karşılaşır.

Sofie’nin Dünyası Kitabının Konusu

Notta yer alan soruyu göz önünde bulundurarak hareket etmeye başlayan Sofie, felsefik sorular sorarak cevaplarını kendi iç dünyasında bulmaya çalışmaktadır. Etkileyici ve sürükleyici bir roman olan Sofie’nin Dünyası usta yazar Jostein Gaarder’ın etkileyici anlatımı ile sizi içine çekmeyi başarabilecek bir romandır.

sofienin dünyası

sofienin dünyası

Umberto Eco tarafından “Gülün Adı’nda Ortaçağ” teolojisini romanlaştırma gücünü de bu kitaptaki felsefede göstermiştir. Gençlere yönelik kitapları ile dünyaca ünlenen yazar Gaarder, Norveçli bir felsefe öğretmeni olarak yaşantısını sürdürmüştür.

1991 yılında yayınlanan Sofie’nin Dünyası günümüze kadar farklı basımlar ve çeviriler ile gelmeyi başarmış olan bir klasiktir. Ülkemizde de en çok satanlar listesinde yer alan bu kitabı okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz.

Yazar: Jostein Gaarder

Kitap Adı: Sofie’nin Dünyası

ISBN: 9789758434572

Sayfa Sayısı: 592

Yayın Yılı: 2015

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*