Üç Gümüş Top / Düş Gezgini

Nuran Turan kitaplarında son yıllarda unuttuğumuz bazı insani değerleri hikâye biçiminde çocuklara hatırlatıyor ve onların bu değerlerle yaşamasını amaçlıyor. 8-10 yaş grubu çocukların rahatlıkla ve zevkle okuyacağı Üç Gümüş Top / Düş Gezgini adlı kitabı da bu değerleri içermekte. Kitap 2014 basımı olup Erdem Yayıncılıktan çıkarılmıştır.

Üç Gümüş Top / Düş Gezgini Kitabının Kısa Konusu

Üç Gümüş Top

Üç Gümüş Top

Kitapta padişahın üç güzel kızı vardır. Bu üç güzel kız büyüdükçe başka arkadaşlarının da olmasını istemeye başlamışlardır. Bu arada güzel prenseslerin başından çeşitli olaylar geçecektir. Kitabı okuyan çocuklar da bu üç güzel prensesle fantastik bir yolculuğa çıkacaktır.

Masal türünde anlatılan olaylarda iyiliğin, güzelliğin ve sevginin aşamayacağı zorluğun ve engelin olmadığı anlatılmaktadır. Üç Gümüş Top / Düş Gezgini ayrıca kültürümüzün ilgi çekici detaylarını da bizlere aktarmaktadır. Nuran Turan bu tür temaları işlediği kitaplarla başarılı bir çalışma sergilemektedir.

Kitap Milli Eğitim Bakanlığınca anne- baba ve öğrencilere tavsiye edilmiştir. Nuran Turan’ ın tüm kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da arkadaşlık, dostluk, yardımlaşma, sevgi, çalışkanlık, vatanseverlik, cesaret, dayanışma, hoşgörü, sorumluluk ve çevre bilinci gibi değerler işlenmektedir. Zaman zaman kaybolmakta olduğunu düşündüğümüz bu insani değerleri çocuklarımıza öğretmemiz açısından Üç Gümüş Top kitabını çocuklarımızın okumasını sağlamalıyız. Akıcı bir dille yazılmış ve kolay okunan bir kitaptır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*