Uçurtma Mevsimi

1988 doğumlu olan genç yazar Kaan Murat Yanık adlı kişi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Yüksek lisans eğitimine devam eden genç yazar, İlk kitabı Kalküta adlı kitaptan sonra ikinci kitabı Uçurtma Mevsimi ile okuyucularının karşısına çıkıyor.

Uçurtma Mevsimi adlı kitap yazarın iki yıllık büyük çabaları sonucunda ortaya çıkmış olan bir kitaptır. Türk Edebiyatı’nın zor günler geçirdiği bir dönemde ortaya çıkan bu kitap Japonya, Güney Amerika ve İstanbul’a kadar pek çok farklı coğrafyada geçen farkı öyküleri zaman kırılması eşliğinde anlatmaktadır.

Eser içerisinde okuyucular öykü standartları dışında farklı bir divan edebiyatı ile de karşılaşabiliyorlar. Gerçekçilik akımından beslenen bu akıcı dil sayesinde harmanlanmış bir eser ortaya çıkmış durumda.

Uçurtma Mevsimi

Uçurtma Mevsimi

Uçurtma Mevsimi ve Metaforlar ile Dolu Hikayeler

Kadın cinayetleri, doğalgaz kutuları, gökten yağmakta olan çürük incirler gibi tuhaf ve ilginç hikayelere ev sahipliği yapmakta olan Uçurtma Mevsimi adlı kitap fantastik kurgular ile dolu bir kitap oluyor. Metaforlar ile süslenmiş olan kitapta fikirlerini anlayabilmeniz için biraz üzerinde düşünmeniz gerekiyor.

Genç yazarın anlatmak istediklerini ufak hikayeler ile metaforlarla okuyuculara sunması farklı bir deneyimin yaşanmasını sağlıyor. Çarpık yapılaşma gibi konuların dahi metaforik bir biçimde anlatıldığı kitapta Güney Amerika’ya özgü olan büyülü gerçekçilik akımı da usta bir biçimde işleniyor.

Yazar: Kaan Murat Yanık

Kitap Adı: Uçurtma Mevsimi

ISBN: 9786055107802

Sayfa Sayısı: 160

Yayın Yılı: 2015

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*