Vampirle Görüşme

Vampir hikâyelerine sıra dışı bir biçim getirilmiştir. Louis eşini kaybedince hayat sevincini yitirir. Yaşamdan zevk alamamaya başladığı sırada hayatına giren vampirin etkisiyle her şey değişmeye başlayacaktır. Vampirle Görüşme sizlere macerayı ve ilginç vampir hikâyesini sunacaktır. Lestat, Louis’e vampir olma önerisinde bulununca Louis kabul eder.

Vampirle Görüşme Sıra dışı Vampirlik Hikâyesidir

Louis bir türlü vampirliğe alışamaz ve açlığını gidermek için insanları öldürmek istemez. Lestat biran önce ona vampirliği öğretmek içi çaba sarf eder. Ölümsüzdürler ve açlıklarının giderilmesi gerekir. Lestat birçok avı önüne koysa da Louis öldüremediği için olaylar farklı hale gelir. Vampirle Görüşme tüm diğer hikâyelere farklı bir boyut getirir.

Vampirle Görüşme, Anne Rice

Vampirle Görüşme, Anne Rice

Lestat aslında yalnızlığına çare bulmak için Louis’e vampirlik teklif etmiştir. Louis küçük bir kızı çok sever. Lestat kızı vampir ederek Louis’e iyilik yaptığını sanır. Kız çocuğu olaylardan habersiz vampir olmuş ve ölümsüzlüğü tatmıştır. Anne Rice çarpıcı anlatımıyla okuyucuyu bir macera içine sokar. Kitap sürükleyici tarzda yazılmıştır.

Kitabın filmi çevrilmiş ve büyük başarı getirmiştir. Anne Rice ilginç vampir hikâyesiyle okuyucunun kalbini çalmıştır. Vampir hikâyeleri gibi olmayıp kitabın kendine has özgünlüğü vardır. Vampirliğe alışamamış Louis ve O’nu vampir etmek isteyen Lestat’ın ilginç kurgusal romanıdır. Sürükleyici tarzda bir roman olduğu için okuyucu elinden düşüremez. İlginç anlatımı ve akıcı dili kitabın beğenilmesini sağlamıştır. Eleştirmenlerin tam not verdiği kitabı herkese tavsiye ederiz.

Yazar: Anne Rice

Kitap: Vampirle Buluşma

Sayfa: 360

İstanbul, 2006

ISBN :   9786054069965

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*