Yağmur Sonrası

Kitaplar her konuda yazılabilen eşsiz eserlerdir. İnsanın iç dünyasını anlatabildiği gibi gerçekte yaşanmış olayları da anlatabilir. Bazen de bir kurguyu tarihle birleştiren bambaşka bir eserin ortaya çıktığını görürüz. Bu tip eserlerde hem tarihi olayları hem hazırlanan kurguyu bir arada yaşar insanlar.

Yağmur Sonrası ve İkinci Dünya Savaşı

Daha önce yazdığı romantik aşk romanları ile tanınan Sarah Jio Yağmur Sonrası ismini verdiği eseri ile okuyucusunun karşısına bir kere daha çıkıyor. En çok satanlar kategorisinde bulunan kitabımız İkinci Dünya Savaşı zamanında ve günümüzde geçiyor.

Yağmur Sonrası kitabı günümüzde başlıyor. Yaşlı bir kadın olan Anne Calloway bir gün bir mektup alıyor. Mektup onu geçmişinde bir süre bulunduğu Bora Bora adalarına çağırırken aynı zamanda geçmişte kalan bir gizemi de çözmesini istiyor. Ve anılar canlanıyor.

Nişanlı olan karakterimiz 1942 yılında gönüllü hemşire olarak orduya katılır ve Bora Bora adasına gider. Burada Westry Green adlı bir askerle tanışır ve ilişkileri ilerlemeye başlar. Bir süre sonra çift birbirlerine delicesine âşık olurlar. Westry ve Anne bir gün bir cinayete tanık olurlar. Westry bu olay hakkında konuşmaz ve gizem olarak kalır.

Bir süre sonra birlik Avrupa’ya Anne ise evine geri döner. İletişimin kesilmesiyle düğün hazırlığı başlarken Westry’nin yaralı olduğunu haber alan Anna Avrupa’ya gidip onu görmek ister ama Westry bunu istemez. Bunun üzerine düğün olur ve aşk unutulur.

Sarah Jio yazdığı bu aşk ile ilgili eserinde iki sevgilinin yaşadıkları mutluluğu ve acıyı gözler önüne seriyor. Kitap ayrıca eleştirmenlerden çok olumlu eleştiriler alarak başarısına başarı katmaya devam ediyor.

 

Yağmur Sonrası

Yağmur Sonrası

Yazar: Sarah Jio
Kitap: Yağmur Sonrası

ISBN: 9789759996741

Sayfa Sayısı: 347

Yayın Yılı: 2014

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*